o wydawnictwie


Od początku istnienia, celem Wydawnictwa jest publikowanie najlepszej literatury dla ludzi młodych duchem. Profil wydawnictwa obejmuje różne gatunki literatury, począwszy od książek dla dzieci i młodzieży, przez fantasy i thrillery, po pozycje biograficzne i poradniki. Naszym największym powodem do dumy jest „Pax” Sary Pennypacker, wielokrotnie nagradzany i porównywany do „Małego Księcia”.

Misję wydawniczą IUVI Games doskonale określa łacińskie znaczenie jego nazwy, czyli „cieszę się”.

Dzisiaj Wydawnictwo wkracza także w branżę gier planszowych. Naszym priorytetem jest wydawanie wysokiej jakości gier, które dostarczają mnóstwa radości. Odpowiednio wyselekcjonowane tytuły zadowolą wszystkich, którzy poszukują dobrych i mądrych planszówek, zapewniających emocje i rozrywkę na najwyższym poziomie.

Nakładem wydawnictwa IUVI ukażą się w najbliższym czasie:

  • Seria gier Star Realms
  • Seria gier Hero Realms
  • Solar City
  • Minerały
  • Włościanie
odwiedź nas na Facebooku napisz do nas

Witaj SmartGames Polska


SmartGames to światowa marka wyróżniająca się szeroką ofertą wyjątkowych gier logicznych. W każdym pudełku, tych wielokrotnie nagradzanych gier, można znaleźć dziesiątki wyzwań, od łatwych po wymagające, które idealnie sprawdzą się dla graczy w różnym wieku. Produkty tej linii cechują się wyjątkową trwałością elementów oraz wysoką jakością materiałów, z których są wykonane.

Gry z serii SmartGames występują w wersjach klasycznych, podróżnych i kompaktowych. SmartGames to aż 6 linii gier i łącznie ponad 70 produktów! Nowością będą długo wyczekiwane gry wieloosobowe.

Dla najmłodszych

Ta seria SmartGames idealnie nadaje się dla najmłodszych milusińskich. Duże i kolorowe elementy łatwo mieszczą się w małych rękach, a nie w buzi, przez co są bezpieczne nawet dla małych dzieci.

Klasyczne

Klasyczna oferta SmartGames to idealny prezent dla całej rodziny. Duże elementy sprawiają, że ten rodzaj gier idealnie nadaje się do zajęć z dużą grupą dzieci.

Kompaktowe

Seria kompaktowych gier SmartGames to jak na razie najbardziej obszerna linia tych produktów. Za niewątpliwym sukcesem tej serii stoi kompaktowe opakowanie, które zmieści się na półce jak i w plecaku.

Kieszonkowe

Gry kieszonkowe to prawdziwa uczta dla umysłu. Każda z nich zapakowana jest w poręczne pudełko, które służy równocześnie jako plansza do gry.

Magnetyczne

Podróż w samochodzie się dłuży? Magnetyczne SmartGames mają na to rozwiązanie! Każda z gier zawiera magnetyczną książeczkę i elementy, które są magnesami! W ten sposób możesz grać stojąc na głowie!

Wieloosobowe

Od tego roku SmartGames powiększą swoją rodzinę o gry wieloosobowe! Gry dla jednego gracza to prawdziwe wyzwanie, ale dopiero ta seria pozwoli pełną na rywalizację z innymi graczami. Zmierz się z przeciwnikiem i udowodnij, że jesteś Smart.Odkrywaj z dzieckiem wyjątkowy świat konstrukcji ze SmartMax i rozwijaj jego ciekawość świata.

Te kolorowe i bezpieczne magnetyczne klocki konstrukcyjne przeznaczone są dla najmłodszych dzieci. Stymulują koordynację wzrokowo-ruchową, rozpoznawanie kolorów i myślenie logiczne, tak ważne w początkowy etapie rozwoju maluchów.Wspomagaj rozwój swojego dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym z klockami GeoSmart.

Klocki GeoSmart to niekończąca się kreatywna zabawa dla nieco starszych dzieci. Zestawy składają się z geometrycznych elementów, które łączy się za pomocą mocnych i bezpiecznych magnesów. Poszczególne zestawy umożliwiają budowanie prostych układów, jak i bardziej skomplikowanych konstrukcji i pojazdów z funkcją zdalnego sterowania.

nasza oferta


Hero Realms

Gra jest laureatem najstarszej i najbardziej prestiżowej nagrody w Polsce Planszowa Gra Roku, i zdobyła wyróżnienie w kategorii „Gra 2019 Roku – najlepsza gra dla dwóch osób”. Hero Realms to gra karciana osadzona w świecie fantasy. Jej mechanika oparta jest na kultowej grze Star Realms, w której każdy gracz buduje swoją unikatową talię kart. Gra łączy radość deckbuildingu z interaktywnością walki charakterystyczną dla kolekcjonerskich karcianek - to wszystko okraszone klimatycznymi grafikami utrzymanymi w klimacie "high fantasy". Każda rozgrywka w Hero Realms cechuje się dynamiką i niepowtarzalnym przebiegiem.

Dostępny jest zestaw podstawowy oraz dodatki: zestawy Bohaterów i Talie Bossów, a w przyszłości pozostałe gry z tej serii.

Star Realms

To karciana gra bitewna oparta na mechanice rozbudowy talii. Jej twórcami są profesjonalni gracze Magic: the Gathering - Darwin Kastle i Rob Dougherty. Ich dzieło łączy w sobie emocje płynące z interakcji, typowe dla klasycznych karcianych gier kolekcjonerskich, z frajdą budowania własnej talii obecną w ekonomicznych grach deckbuildingowych. Kontynuowana będzie cała seria gier, które sukcesywnie będą trafiać na rynek. Do tej pory w Polsce wydano grę podstawową oraz 7 dodatków. 17 października swoją premierę miał pierwszy samodzielny dodatek do gry Star Realms: Colony Wars, który może być używany jako samodzielna gra dwuosobowa lub rozszerzenie do Star Realms, które pozwala włączyć do rozgrywki jednego albo dwóch kolejnych graczy.

W kolejce do wydania czekają kilkanaście innych małych dodatków jak i całe pudło Star Realms Frontiers.

Star Realms - Colony Wars

Przejmij kontrolę nad koloniami.
Nowoodkryte światy zewnętrzne, bogate w nienaruszone złoża zasobów, są kuszącym kąskiem dla wszystkich tych, którzy pragną powiększyć swoją władzę. Rozpoczyna się zażarta walka o dziewicze terytoria. Czy przechytrzysz przeciwników i zwyciężysz w Colony Wars, czy też poniesiesz porażkę i na własne oczy ujrzysz, jak upada twoje gwiezdne królestwo?

Dodatek Colony Wars – zaprojektowany przez karcianych weteranów Dawida Kastle’a i Roba Doughrtey’ego – może być używany jako samodzielna gra dwuosobowa lub rozszerzenie do Star Realms, które pozwala włączyć do rozgrywki jednego albo dwóch kolejnych graczy.

Minerały

Minerały – to nie tylko gra planszowa, lecz także małe dzieło sztuki! Gra idealnie wpisuje się w popularny nurt abstrakcyjnych gier logicznych, które urzekają nie tylko świetnymi zasadami, ale także przepięknie wyglądają. Jej pojawienie się w sprzedaży będzie wielkim wydarzeniem w świecie gier planszowych.
Autorką gry jest Magdalena Śliwińska – absolwentka wydziału grafiki użytkowej Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Co ważne, jest ona także odpowiedzialna za ilustracje i cały koncept gry. Jest to więc szczególny projekt gry, którego historia jest tak barwna i szczegółowa, jak jej elementy.

Gra zdobyła nagrodę Zabawka Roku 2019 w kategorii gier planszowych, w konkursie organizowanym przez Zabawkowicz.pl. O prestiżu konkursu świadczy skład jury. Tytuły Zabawki Roku i Nagrody Rodziców przyznają największe autorytety branży dziecięcej. Jesteśmy dumni z tej nagrody! :)

Solar City

Solar City to solarpunkowa gra planszowa z unikalną mechaniką „buduj i blokuj”, autorów mocno docenionego w 2017 roku Alien Artifacts, w której gracze stają na czele zespołu architektów, na usługach jednej z globalnych korporacji, aby przekształcić dawną zabudowę miejską w tętniące życiem ekologiczne miasto. Na tytuł składają się gra podstawowa oraz dwa dodatki: Serce Miasta i Suburbia, wszystko wydane w polskiej wersji językowej.
Solar City jest grą, która idealnie działa na 4 osoby a także jako gra dwuosobowa – każda liczba graczy biorąca udział w rozgrywce zmienia odrobinę podejście i sposoby planowania, które zapewnią nam zwycięstwo. Dzięki temu, a także mnogości budynków oraz losowości podstawowego ustawienia, gra posiada olbrzymią regrywalność. Gra oferuje również tryb solo.

Włościanie

To gra, która zdobyła serca wspierających na Kickstarterze (ang. Villagers). Ta świetna karcianka, w której stajemy się założycielami średniowiecznej wioski, szturmem zdobyła nasze serca. Co ważne, gra będzie wydana wraz z większością odblokowanych celów, w tym z trybem solo.
Jako założyciel średniowiecznej osady będziesz oferować schronienie ludziom o najróżniejszym fachu, aby ci ciężką pracą przysłużyli się do rozwoju społeczności. Jeśli zdołasz zwerbować właściwych pracowników i stworzysz zyskowne łańcuchy produkcyjne, dbając jednocześnie o dostępność pożywienia i możliwości rozbudowy, twoja osada rozkwitnie i to ty zostaniesz obwołany zwycięzcą!

Oficjalne turnieje
Hero realms i Star realms

Scena turniejowa #StarRealms i #HeroRealms to nie lada wyzwanie logistyczne zarówno dla nas, organizatorów turniejów, jak i graczy. Aby to wszystko poukładać, stworzyliśmy mapę, która pozwoli Wam się zorientować w wydarzeniach, eventach itp. Naostrzcie miecze, wsiądźcie do gwiezdnych korwet i ruszajcie do boju!

skontaktuj się


Wydawnictwo IUVI Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. J.
ul. Półłanki 12C, 30-740 Kraków

Adres do korespondencji:
Wydawnictwo IUVI
ul. Półłanki 12C, 30-740 Kraków

Jeśli chcesz zgłosić reklamację wyślij e-maila na adres:

reklamacje@iuvi.pl